Більшість споживачів вважає, що вийшли з ладу дверні конструкції вимагають заміни, але слід зазначити, якщо мова йде про унікальну двері, що представляє собою антикварну цінність або двері, виготовленої з цього елітного сорту дерева, реставраційні роботи можуть бути цілком виправдані. А якщо вас цікавить професійна реставрація старих дверей, переходите на сайт restawrator.com.ua.

реставрація дверей

ПЕРЕВАГИ РЕСТАВРАЦІЇ

Якщо говорити про реставрацію в контексті її переваг перед покупкою нової дверної конструкції, то до них можна віднести:
• дверне полотно вже «пережило» процес усушки, тому не буде зсихатися і деформуватися, вимагаючи додаткової підгонки;
• щільне прилягання полотна і коробки створює високий теплоізоляційний ефект по всьому периметру конструкції і хорошу звукоізоляцію;
• самостійна реставрація вимагає зняття дверного полотна і фурнітури, при цьому інші елементи конструкції не будуть зачіпатися;
• дверна коробка при здійсненні робіт не знімається, тому обробка стін «не страждає»;
• реставрація дозволяє зберегти таке дверне полотно, яких сьогодні вже «не роблять»;
• за допомогою реставрації можна створити унікальне полотно, яке не можна порівняти з потоковим товаром, запропонованим більшістю сучасних салонів.

ОСОБЛИВОСТІ РЕСТАВРАЦІЇ: ЗНЯТТЯ СТАРОГО ПОКРИТТЯ

Виконувати реставрацію дверного полотна необхідно в строго визначеної послідовності, і першим етапом є зняття старого покриття, особливо, якщо двері піддавалася фарбуванню кілька разів. Зняти фарбу можна механічним, термічним і хімічним способами – при цьому вибирається той спосіб, який в даному випадку є більш доцільним.
Так, наприклад, хімічний спосіб має на увазі розмивання фарби спеціальними розчинниками, після чого її можна швидко видалити шпателем. Щоб реакція була більш активною, оброблену розчинником поверхню потрібно закрити целофаном, щоб летючі пари довше діяли на фарбу, продовжуючи процес її роз’їдання, тоді витрати витратного матеріалу будуть меншими.
Термічний спосіб має на увазі розігрів лакофарбового шару паяльною лампою або будівельним феном (він розігрівається до 600 ° С, тому будьте гранично обережні). Після того, як фарба вздуется, покриття знімається шпателем і зачищається наждачним папером.
Механічним способом слід обробляти гладкі двері, знімаючи лак, шар за шаром, шліфувальною машинкою.
Роботу краще здійснювати на знятому з петель полотні, з якого видалена вся знімна фурнітура. Незнімні елементи потрібно закрити будівельним скотчем, видалити вітражне скло і все штапики, які утримують їх в двері.
ДРУГИЙ ЕТАП – ШЛИФОВКА ПОВЕРХНІ І ВИДАЛЕННЯ ДЕФЕКТІВ
Шліфування необхідна для того, остаточно очистити двері від фарби і лаку. Цей процес не можна назвати складним – спочатку за допомогою крупнозернистою наждачним стрічки потрібно пройтися по дверях, щоб відновити фактуру дерева, а потім пару раз обробити полотно дрібнозернистої стрічкою, яка додасть полотну гладкість. Після такої попередньої обробки можна приступати до шліфування машинкою. Зверніть увагу, цей інструмент слід тримати рівно, не допускаючи хаотичних або діагональних рухів, обробляючи двері виключно за волокнам деревини. Щоб видалити деревний ворс, перед останнім етапом шліфування полотнище слід злегка намочити.
Після шліфування, двері дають підсохнути і приступають до обробки проявилися на поверхні дефектів. Це можуть бути подряпини, тріщини, поглиблення, відколи. Закласти їх можна за допомогою звичайного шпателя і акрилової шпаклівки, призначеної для роботи з деревом. Після того, як акрил висихає, оброблену ділянку порівнюють з полотном за допомогою наждачного паперу. Якщо ви плануєте використовувати в якості фінішного покриття безбарвний лак, який зберігає і передає всю красу деревної текстури, підбирати акрил слід під колір дверного полотна або в коричневою гамі, щоб створити потрібний цілісний «малюнок». Не можна використовувати в даному випадку білий акрил, оскільки він буде добре помітний під лаком. Згнилі ділянки слід повністю видалити, замінюючи їх спеціальними дерев’яними латками, які потім маскуються все тієї ж шпаклівкою.

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *